Változatos IT napok

Vass Csaba kollégánk néhány évvel ezelőtt csatlakozott vállalatunkhoz, ahol azóta is az IT csapat működését segíti szakértő munkájával.

Mikor kezdtél a DDC-nél dolgozni?

2017 májusában kezdtem a Duna-Dráva Cement Kft.-nél, mint IT infrastruktúra üzemeltető. 2018 elejétől az IT servicedesk helyettesítési feladatai is a munkám részévé váltak. Teendőim közé tartozik a felhasználók segítése és adminisztrációja, a hibaelhárítás és az IT eszközök, kellékek üzemeltetése.

Milyen érzés a DDC-nél dolgozni? Milyen a munkakör és a kollektíva, amelyben a mindennapjait tölti?

Azért jó a DDC-nél dolgozni, mert a vállalatnál innovatív környezetben, támogató kollégákkal dolgozhatok olyan munkakörben, ami folyamatosan izgalmas kihívást jelent számomra, és ösztönzőleg hat a munkakörömhöz kapcsolódó további releváns ismeretek és tapasztalatok megszerzésére.
Az izgalmas szakmai környezet mellet a jó közösség jelent számomra sokat. A legjobban az emberi közeg hiányozna, amely itt minden nap körbevesz. Úgy gondolom, nagyon jó a csapat az IT osztályon, így a munkanapok gyorsan és nagyon jó hangulatban telnek, a kollégáimra számíthatok. A jó légkör a munkahely falain kívül is megvan a csapatban. 

Véleményem szerint a cég megbecsüli, elismeri az elvégzett munkát, és a tövábblépésre is lehetőséget biztosít mindenki számára. Folyamatosan szervez tréningeket és szakmai képzéseket, melyek elősegítik a szakmai és személyes fejlődést. A vezetés mindig nyitott az új ötleteink iránt.

A DDC elkötelezett a környezet védelme iránt, a természet megóvását prioritásként kezeli. Pályázatok, ösztöndíjak kiírásával segíti már a legfiatalabb generációtól kezdődően a környezettudatosságra való nevelést.

Rendszeresen támogat szervezeteket, alapítványokat bizonyítva elkötelezettségét az ügy iránt, emellett rendszeresen szervez és részt vesz ehhez kapcsolódó közösségi rendezvényeken.

Hogyan néz ki egy átlagos munkanapod?

 A munkanapom email és feladatellenőrzéssel kezdődik. Ha felmerül a gyári IT infrastruktúrában valami sürgősebb, a munkavégzést megakasztó tényező, akkor azonnal azzal foglalkozom. 
Az IT által használt hibajegy és feladatkezelő-rendszerben ellenőrzöm a kéréseket és a hibabejelentéseket, melyek prioritás alapján szétválogatásra kerülnek, majd ez alapján megkezdem a feldolgozásukat. A napközben érkező bejelentéseket folyamatosan figyelve haladok az előre eltervezett feladatok végrehajtásával.

A főbb feladataim közé tartozik többek között a cégnél lévő informatikai eszközök telepítése, beüzemelése, karbantartása. Emellett a felhasználóknak segítek a napi munkájuk során esetlegesen felmerülő számítógépes eszközökkel, programokkal kapcsolatos kérdések megválaszolásában, hibák elhárításában. Részt veszek a számítógépek, programok telepítésében, beállításában, valamit a számítógépes hálózat és szerverek üzemeltetésében, a cég IT nyilvántartásának folyamatos aktualizálásában.

Miért jó a te pozíciódban dolgozni?

Az „izgalmas” rész az én munkakörömben, hogy egyáltalán nem egysíkú, minden nap adódhat új kihívás, hiszen minden nap más és más megoldandó feladatok várnak, így sohasem unalmas a napom. Ráadásul– mivel az informatikai eszközök az egész gyár területén megtalálhatóak – kéthavonta körbejárom a váci gyárat, és így lehetőségem van találkozni szinte minden kollégával.
Munkám végzését segíti és nagyban megkönnyíti a felhasználók nyitottsága, aktív, segítőkész hozzáállása a hibák elhárításában.

Mi okoz nehézséget? 

A számítástechnikai eszközök és programok természete miatt néha össze tudnak sűrűsödni a dolgok. Időről időre előfordulhat, olyan központi hibajelenség, mely egyszerre több eszközt / kollégát is érinthet. Ilyenkor találni kell egy gyors és hatékony módot a legjobb megoldás mielőbbi megtalálására.
A területi széttagoltság is okozhat némi fejtötrést egy-egy szoftver, operációs rendszer frissítés során. Úgy kell összehangolni az országban sok helyen lévő több száz eszköz és számítógép akár több órát is igénylő frissítését, hogy a kollégák minél kevesebbet vegyenek észre belőle és a gyártás is folyamatos maradjon. 

 

(Az interjú 2021 májusában készült)