A „Duna-Dráva a Tehetségekért” ösztöndíjak átadása
Negyven diák tanulmányait segíti a Duna-Dráva Cement Kft.
Negyedik alkalommal adják át a „Duna-Dráva a Tehetségekért” ösztöndíjakat
A Duna-Dráva Cement Kft. által alapított Duna-Dráva Ifjúsági és Innovációs Alapítvány kuratóriuma 2008. november 28-án 13 órakor negyedik alkalommal adja át a „Duna-Dráva a Tehetségekért” ösztöndíj program nyerteseinek oklevelét. Az Alapítvány évente, összesen 3 millió forinttal támogatja a pályázat nyerteseit, akik a váci általános és zeneiskolák, valamint középiskolák nappali tagozatos tanulói közül kerülhetnek ki.
A Duna-Dráva Cement Kft. továbbra is kiemelt szerepet kíván vállalni a váci tehetségek támogatásában, ezért 2008-ban is meghirdette a „Duna-Dráva a Tehetségekért” ösztöndíj pályázatát. A szorgalmi időszak alatt az általános iskolás diákok számára havi 6000 forintos, a középiskolás és zeneiskolás diákoknak pedig 8000 forintos ösztöndíjat biztosító programra 81 pályázat érkezett. A pályázók közül a 2008-2009-es tanévben 10 általános és 30 középiskolás diák nyerte el a havi támogatást, akik 10 hónapon keresztül jutnak rendszeres ösztöndíjhoz. Az Alapítvány a folyamatosan magas színvonalú teljesítményre igyekszik inspirálni a tehetségeket, akik között fiatal művészek, ifjú természettudósok, kiváló sportolók és a humán tudományok iránt érdeklődő diákok egyaránt vannak. Az újra és újra kiemelkedő eredményeket nyújtó fiatalok többször is elnyerhetik az ösztöndíjat, amelyet bizonyít, hogy 2008-ban a díjazottak közül tizenegy tehetség tavaly is ösztöndíj nyertes volt.
A Társaság filozófiájának középpontjában a fenntartható fejlődés gondolata áll, amelyre általában környezetvédelmi és gazdasági értelemben utal a vállalat. Ugyanakkor ez az elv vezérelte az ösztöndíj létrehozását is, amellyel kapcsolatban Szarkándi János elnök-vezérigazgató elmondta: „A helyi közösség „jó polgáraként” és meghatározó gazdasági szereplőjeként Társaságunk feladatának érzi a helyi tehetségek felkarolását is. A fiatalok ösztönzése és támogatása a város fejlődésének feltétele, így egyaránt érdeke az itt élőknek és a helyi gazdasági szereplőknek. Vállalatunk magas színvonalú működéséhez ugyanis nemcsak a korszerű technológiai megoldások, hanem a régióból kikerülő jól képzett szakemberek is szükségesek.” Így áll összhangban a „Duna-Dráva a Tehetségekért” ösztöndíj program célja a vállalat egyéb területeken végzett társadalmi felelősségvállalási tevékenységével, az egészségneveléssel, a környezeti neveléssel és az egészséges életmód támogatásával, amelyek a vállalat környezet- és egészségvédelmi programjainak – köztük a DDC Faültetésnek, valamint a DDC Sportgálának – is fő üzenetei.
Az Alapítvány kuratóriumának összetétele 2008-ban megváltozott. Ujvári István, a Boronkay György Műszaki Középiskola és Gimnázium nyugalmazott tanára, az Észak-Pest Megyei Matematika Tehetséggondozó Központ alapítója és vezetője, négy év után visszavonul a kuratóriumból. A Duna-Dráva Ifjúsági és Innovációs Alapítvány döntéshozó testületének új tagja Nagy László, a Polgármesteri Hivatal Közművelődési és Oktatási Osztályának vezetője lett.