DDC NAP a váci cementgyárban

DDC NAP a váci cementgyárban a Váci Környezetvédelmi Charta szellemében 

 

Januártól Dr. Szabó László a DDC váci gyárának igazgatója 


A Duna-Dráva Cement Kft. a Váci Környezetvédelmi Charta aláírójaként vállalta, hogy rendszeresen bemutatja tevékenységét a helyi érdeklődőknek. A DDC NAP-on a társaság működésének főbb szakmai szempontjairól, a környezettudatos ipari tevékenységről, valamint a civil és vállalati összefogás eredményeiről kaptak tájékoztatást a meghívottak. Szarkándi János, elnök-vezérigazgató arról is tájékoztatta a hallgatókat, hogy 2010-ben Dr. Szabó László, a vállalat jelenlegi műszaki vezérigazgatója veszi át a gyárigazgatói feladatokat Sáros Bálinttól, aki a gyár főmérnöke lesz. 

A rendezvényen Szarkándi János, elnök-vezérigazgató köszöntötte a résztvevőket, majd előadásában bemutatta a vállalatcsoportot és a DDC legfontosabb, 2009-es évhez köthető eredményeit. 
Szarkándi János kiemelte, hogy a vállalat idén fenntarthatósági jelentést adott ki, amelyben a környezettudatos termelési tevékenység, valamint a társadalmi felelősségvállalási programok legfontosabb elemeit ismertetik. 
Az elnök-vezérigazgató kitért arra, hogy a Figyelő c. gazdasági lap a DDC-t választotta az „Év legeredményesebb vállalatának”. A döntés alapja a 2008-ban, valamint az elmúlt években végzett sikeres gazdálkodás volt. Az idei év piaci visszaesésének kezelését is segítették a vállalat következetes gazdálkodási elvei, ennek ellenére, költségmegszorításokra és átszervezésekre is szükség volt a versenyképesség megőrzése céljából. 
Szarkándi János elmondta, hogy a társaság lezárta a beremendi cementgyár 15 milliárd forint értékű fejlesztését, amelynek megvalósítását, műszaki vezérigazgatóként, 2007 és 2009 között, Dr. Szabó László felügyelte. Az elnök-vezérigazgató bejelentette, hogy 2010. január 1-től Dr. Szabó László a váci gyár igazgatójaként dolgozik tovább, annak érdekében, hogy a fejlesztésben szerzett tapasztalatait ezután a váci gyár környezettudatos működésének további erősítésére fordíthassa. Sáros Bálint többéves vezetői gyakorlatára ezután is számít a vállalat, ezért ő a gyár operatív irányításában, főmérnökként vesz részt januártól. 

Az előadást követően, Sáros Bálint mutatta be a Duna-Dráva Cement Kft. tevékenységét, fejlesztéseit. A gyárigazgató hangsúlyozta az alternatív nyers- és tüzelőanyagok hasznosításának fontosságát, valamint kitért a bánya rekultivációs tevékenységére és a gyárban működő modern környezetirányítási rendszerre. Sáros Bálint elmondta, hogy a fejlett technológiának köszönhetően, 2005 és 2008 között, kevesebb, mint a felére csökkent a gyár egy tonna klinkerre vetített por és nitrogén-oxid kibocsátása. 

Ezt követően, a vendégek megtekinthették a beremendi cementgyár modernizációjáról szóló dokumentumfilmet. Az előadásokat és a filmvetítést buszos bánya- és gyárlátogatás követte. A sejcei bányaüzemben Molnár Péter üzemvezető adott tájékoztatást a vendégeknek a rekultivációs tevékenységről, amelynek keretében a bányaművelésből már kivont területeken, a korábban honos természetes növényvilágot állítja helyre a társaság. A gyárban a modernizált vezérlőt és az automatizált labortechnológiát is megtekinthették a látogatók. 

A rendezvényen, Dr. Bóth János polgármester, valamint Csereklye Károly és Dr. Molnár Lajos alpolgármester mellett, megjelentek a városi önkormányzat környezetvédelmi szakértői, önkormányzati képviselők, oktatási intézmények vezetői.