DDC Sales Hírvilág

Hírvilág fotó 01.

Hírvilág fotó.

Egyesült a DDC cégcsoport

Beremendi és váci cementgyáraink harmonikus együttműködésének megteremtését követően, most érkezett el annak az ideje, hogy az eddig leányvállalatként működő cégeinkkel szorosabbra fűzzük kapcsolatunkat.
Cégünk az összetartozás, az integráció irányába folyamatosan és tudatosan, már évek óta tesz lépéseket. A szükséges technikai feltételek megteremtése után, 2013. október 1-jén zárult le a folyamat a TBG Hungária-Beton Kft., a TBG Rába Beton Kft., a Dunai Kavicsüzemek Kft. és Faber Kavics Kft. Duna-Dráva Cement Kft.-be történő integrálásával. Az intézkedés eredményeként a DDC cégcsoport egy vállalatként működik tovább.

A beolvadó cégek közül a Faber Kavics Kft. fő profilja 1996 óta a kavics és homok kitermelése, valamint annak különböző frakciókra való osztályozása. Emellett az útépítéshez alkalmas kavicsos „meddő” és a kertépítéshez szükséges termőföld értékesítésével is foglalkoznak. A Duna-Dráva Cement Kft.-be való integrálódással az üzletági tevékenység változatlan marad.   

Az észak- és közép-magyarországi régióban nyolc telephelyen üzemelő Dunai Kavicsüzemek Kft. a kavics kitermeléséért, feldolgozásáért, hazai és külföldi értékesítéséért felel. A jelenleg működő 8 telephelyről mosott, osztályozott kaviccsal és homokkal szolgálja ki ügyfeleit. A vállalat kiemelkedő minőségirányítási rendszerének köszönhetően a termékek előállítását szervezett körülmények között, tervszerűen és folyamatosan ellenőrzött módon, a mindenkori vevői igényekre alapozva és fejlesztve végzik a jövőben is.

A TBG Hungária-Beton Kft. érdekeltségi körébe közel negyven betonüzem és egy betonpumpa-társaság tartozik. A társaság elsősorban transzportbeton előállítással foglalkozott, termékei között megtalálhatóak a könnyű-, a szokványos, a nehéz- illetve a különleges, például szulfátálló, vízzáró, kopásálló betonok is. Az évi egymillió köbméteres gyártási kapacitásnak köszönhetően a cégcsoport olyan kiemelt közlekedési infrastruktúra-fejlesztést szolgáló projektekben vett részt az elmúlt években, mint az M7-es autópálya, a Kőröshegyi völgyhíd, a dunaújvárosi Pentele híd, avagy az M35-ös autópálya építése.

Célunk, hogy vevőink, partnereink is e változások haszonélvezői legyenek. A fúziónak köszönhetően vállalatunk működése egységesebbé és hatékonyabbá, egyúttal gazdaságosabbá válik, felgyorsul az ügyintézés, egyszerűbbé válik a kapcsolattartás és összehangolt szolgáltatásokkal állhatunk partnereink rendelkezésére. Ettől a lépéstől vállalatunk szilárdabb piaci pozícióját és versenyhelyzetének javulását várjuk.

Büszkeséggel tölt el bennünket, hogy a HeidelbergCement cégcsoporton belül először Magyarországon kerül sor ilyen típusú összeolvadásra, ami tulajdonosi bizalmat, megerősítést jelent felénk.

Letölthető fájl:
Együtt építve

PDF, 479.86 KB


Biztonságos munkakörnyezet

Az emberi élet kiemelten fontos érték számunkra, hiszen a munkájukra, környezetükre igényes, szakterületükön magasan képzett munkatársaink sikerünk alapkövei. A DDC igyekszik minden feltételt megteremteni a biztonságos munkakörnyezet létrehozásához és gondoskodni partnerei és munkavállalói biztonságáról.

A HeidelbergCement Group évek óta nagy hangsúlyt fektet a balesetmegelőzésre, és a munkahelyi biztonságra. Ehhez igazodva kezdeményeztük a Biztonságos Munakely akcióprogramot, amelyben a munkavédelem minden területére kiterjedő biztonsági fejlesztéseket, intézkedéseket és elvárásokat fogalmaztunk meg.

A védőfelszerelések használatát kötelezővé tettük a gyárterületre lépők számára, így ez elvárássá vált a munkavállalók, a vállalkozók, a vevők, valamint a látogatók felé is. A biztonsági felszerelés kötelező használatán túl az épületek, a gépek és a munkaállomások fejlesztésére, biztonságossá tételére is kiemelkedő figyelmet fordítunk.

Törekszünk arra, hogy partnereink és alvállalkozóink munkatársai biztonságos és kulturált környezetben dolgozhassanak gyáraink területén.

Lényegesnek tartjuk munkatársaink munkavédelemmel kapcsolatos ismereteinek, tudásának folyamatos fejlesztését is, így idén újra megrendezzük a Munkavédelmi hetet, ahol a szakmai előadások mellett gyakorlatban is elmélyíthető a tudás.

Ezek az intézkedések rövid időn belül a DDC leányvállalataira is kiterjednek, hiszen a Duna-Dráva Cement Kft.-be történő beolvadásukkal a munkavédelmi szabályozások harmonizálására is sor kerül.


Tudnivalók az összeolvadásról

Tájékoztatjuk partnereinket, hogy a DDC Cégcsoport leányvállalatai október 1-től jogilag egyesültek a Duna-Dráva Cement Kft.-vel, hogy egységes gazdasági szervezetté alakulva egyszerűbb, gyorsabb és hatékonyabb szolgáltatással állhassunk ügyfeleink rendelkezésére.
A gyakorlati működést tekintve a következő változásokról tájékoztatjuk partnereinket.

Az egybeolvadás következtében a jelenlegi leányvállalatok (Faber Kavics Kft., TBG Rába Beton Betongyártó és Forgalmazó Kft., Dunai Kavicsüzemek Kft., és a TBG Hungária - Beton Befektető, Gyártó és Forgalmazó Kft.)  megszűnnek önálló társaságok lenni, általános jogutódjuk a Duna-Dráva Cement Kft. lesz.
2013. október 1-jétől az eddigi társaságok jogilag ugyan megszűnnek, de tevékenységüket Duna-Dráva Cement Kft. néven továbbra is folytatják, az átalakulás alatt a kiszolgálás változatlan feltételek mellett folyik tovább, a megkötött szerződések továbbra is ugyanazon feltételek mellett érvényben maradnak.

A Duna-Dráva Cement Kft. jelenlegi partnereit nem érinti a változás, a szerződéseket változatlan formában a Duna-Dráva Cement Kft. fogja teljesíteni. A teljesítendő szolgáltatásokat továbbra is szintén a Duna-Dráva Cement Kft. részére kell teljesíteni.

A beolvadó társaságok partnereivel kötött szerződéseket 2013. október 1-jétől kezdődően változatlan formában az átvevő Duna-Dráva Cement Kft. fogja teljesíteni. A beolvadó vállalatok részére teljesítendő szolgáltatásokat fenti hatállyal kezdődően szintén az átvevő Duna-Dráva Cement Kft. részére kell teljesíteni.

A beolvadó társaságok vevőit közvetlenül érintő változás:
2013. október 1-től a Duna-Dráva-Cement Kft. megjelölt számlájára szükséges a vásárlások összegeit átutalni, illetve a DDC nevére kell az utalások előtt a teljesítésigazolásokat is küldeni.

A beolvadó társaságok szállítóit közvetlenül érintő változás:
a beolvadás előtti időszakra vonatkozó szeptemberi számlákat  2013. október 4-ig, a beolvadó társág nevére kiállítva, de már a  Duna-Dráva Cement Kft. postacímére kell küldeniük. A 2013. október 1-től születendő számlákat és szállítóleveleket viszont már a Duna-Dráva Cement Kft. névére és címre szükséges kiállítaniuk.

Minden olyan partnerünknek, akiket közvetlenül érint a vátozás, a részletes tudnivalókkal és információkkal tájékoztató levelet küldtünk. A változásokkal kapcsolatos bármilyen kérdés esetén kapcsolattartó kollégáink szívesen nyújtanak segítséget.


Speciális betonok – speciális építési kihívásokhoz

A Duna-Dráva Cement Kft. termékkínálatát számos speciális beton színesíti, amelyek valamilyen különleges tulajdonságuknál fogva ott is használhatóak, ahol a hagyományos anyagok csődöt mondanának. Extra teherbírás, átlagon felüli vízzáró képesség, extrém időjárás-állóság – csak néhány azok közül a tulajdonságok közül, amelyekkel ezek a speciális anyagok rendelkeznek.

Jelenleg is több olyan építkezés zajlik országszerte, ahol a fokozott igénybevétel vagy a betont érő környezeti hatások miatt speciális anyagokra van szükség. A kivitelezők több mint 500 különféle receptúrából választhatnak, hogy megtalálják az adott helyre legalkalmasabb összetételeket.

A Parlament mellett épülő Kossuth téri mélygarázs szerkezetéhez mintegy 8000 m3-nyi betont használnak fel a szakemberek. Az alaplemezt 90-120 cm vastagságban, 11 ütemben repedésmentes, magas vízzárósági követelményű betonból készítették el. A vízzárósági követelményen túl a beton a tartószerkezeti funkciót is ellátja. Ehhez a DDC egyik különleges cementjét (CEM III/A 32,5 N RMS) használták, amely adalékként nagy mennyiségű granulált kohósalakot tartalmaz.
Ez két okból is hasznos. Egyrészt, tömörebb a beton struktúrája és jobban ellenáll a kémiai és a fizikai hatásoknak, beleértve a talajvízben lévő korrodáló vegyületeket is, másrészt, kötés közben kevesebb hőt fejleszt, így kisebb a hőtágulásból eredő repedések kockázata. Ily módon ideális megoldás alapozáskor és nagy tömegű betonozáskor.

A Jász-Plasztik Kft. jászberényi telephelyén 24 000 m2-nyi ipari padló lebetonozására került sor a DDC termékei segítségével. A padlólemez speciális receptúra szerint előállított betonból készül, lézeres technológiával. Ebből a betonból nagy hajlítószilárdságú, vágás nélküli, nagy táblaméretű, felhajlás és repedésmentes aljzatbeton készíthető, amely már 1-2 napos korban terhelhető.
A felhasznált cement (CEM II/B-S 42,5 N) kohósalak-tartalma miatt az átlagosnál szilárdabb és ellenállóbb, ezért kifejezetten alkalmas erős mechanikai igénybevételnek kitett padozatok és térburkolatok készítésére. Ráadásul gyorsan megszilárdul, így a lebetonozott felületet hamar ki lehet zsaluzni.

Az EGIS Gyógyszergyár Rt. XVI. kerületi telephelyén 70 m3-nyi könnyűbetont használtak fel, amelynek fő alkotóeleme szintén a DDC CEM II/B-S 42,5 N típusjelű cementje. Ez a beton 1000-1200 kg/m3 testsűrűségű, 1-2 napos korban lépésálló, terhelhető. Az adalékanyagoknak köszönhetően nagyon jó hőszigetelő tulajdonságokkal is rendelkezik.

Egyesült a DDC cégcsoport

Beremendi és váci cementgyáraink harmonikus együttműködésének megteremtését követően, most érkezett el annak az ideje, hogy az eddig leányvállalatként működő cégeinkkel szorosabbra fűzzük kapcsolatunkat.
Cégünk az összetartozás, az integráció irányába folyamatosan és tudatosan, már évek óta tesz lépéseket. A szükséges technikai feltételek megteremtése után, 2013. október 1-jén zárult le a folyamat a TBG Hungária-Beton Kft., a TBG Rába Beton Kft., a Dunai Kavicsüzemek Kft. és Faber Kavics Kft. Duna-Dráva Cement Kft.-be történő integrálásával. Az intézkedés eredményeként a DDC cégcsoport egy vállalatként működik tovább.

A beolvadó cégek közül a Faber Kavics Kft. fő profilja 1996 óta a kavics és homok kitermelése, valamint annak különböző frakciókra való osztályozása. Emellett az útépítéshez alkalmas kavicsos „meddő” és a kertépítéshez szükséges termőföld értékesítésével is foglalkoznak. A Duna-Dráva Cement Kft.-be való integrálódással az üzletági tevékenység változatlan marad.   

Az észak- és közép-magyarországi régióban nyolc telephelyen üzemelő Dunai Kavicsüzemek Kft. a kavics kitermeléséért, feldolgozásáért, hazai és külföldi értékesítéséért felel. A jelenleg működő 8 telephelyről mosott, osztályozott kaviccsal és homokkal szolgálja ki ügyfeleit. A vállalat kiemelkedő minőségirányítási rendszerének köszönhetően a termékek előállítását szervezett körülmények között, tervszerűen és folyamatosan ellenőrzött módon, a mindenkori vevői igényekre alapozva és fejlesztve végzik a jövőben is.

A TBG Hungária-Beton Kft. érdekeltségi körébe közel negyven betonüzem és egy betonpumpa-társaság tartozik. A társaság elsősorban transzportbeton előállítással foglalkozott, termékei között megtalálhatóak a könnyű-, a szokványos, a nehéz- illetve a különleges, például szulfátálló, vízzáró, kopásálló betonok is. Az évi egymillió köbméteres gyártási kapacitásnak köszönhetően a cégcsoport olyan kiemelt közlekedési infrastruktúra-fejlesztést szolgáló projektekben vett részt az elmúlt években, mint az M7-es autópálya, a Kőröshegyi völgyhíd, a dunaújvárosi Pentele híd, avagy az M35-ös autópálya építése.

Célunk, hogy vevőink, partnereink is e változások haszonélvezői legyenek. A fúziónak köszönhetően vállalatunk működése egységesebbé és hatékonyabbá, egyúttal gazdaságosabbá válik, felgyorsul az ügyintézés, egyszerűbbé válik a kapcsolattartás és összehangolt szolgáltatásokkal állhatunk partnereink rendelkezésére. Ettől a lépéstől vállalatunk szilárdabb piaci pozícióját és versenyhelyzetének javulását várjuk.

Büszkeséggel tölt el bennünket, hogy a HeidelbergCement cégcsoporton belül először Magyarországon kerül sor ilyen típusú összeolvadásra, ami tulajdonosi bizalmat, megerősítést jelent felénk.

Letölthető fájl:
Együtt építve

PDF, 479.86 KB


Biztonságos munkakörnyezet

Az emberi élet kiemelten fontos érték számunkra, hiszen a munkájukra, környezetükre igényes, szakterületükön magasan képzett munkatársaink sikerünk alapkövei. A DDC igyekszik minden feltételt megteremteni a biztonságos munkakörnyezet létrehozásához és gondoskodni partnerei és munkavállalói biztonságáról.

A HeidelbergCement Group évek óta nagy hangsúlyt fektet a balesetmegelőzésre, és a munkahelyi biztonságra. Ehhez igazodva kezdeményeztük a Biztonságos Munakely akcióprogramot, amelyben a munkavédelem minden területére kiterjedő biztonsági fejlesztéseket, intézkedéseket és elvárásokat fogalmaztunk meg.

A védőfelszerelések használatát kötelezővé tettük a gyárterületre lépők számára, így ez elvárássá vált a munkavállalók, a vállalkozók, a vevők, valamint a látogatók felé is. A biztonsági felszerelés kötelező használatán túl az épületek, a gépek és a munkaállomások fejlesztésére, biztonságossá tételére is kiemelkedő figyelmet fordítunk.

Törekszünk arra, hogy partnereink és alvállalkozóink munkatársai biztonságos és kulturált környezetben dolgozhassanak gyáraink területén.

Lényegesnek tartjuk munkatársaink munkavédelemmel kapcsolatos ismereteinek, tudásának folyamatos fejlesztését is, így idén újra megrendezzük a Munkavédelmi hetet, ahol a szakmai előadások mellett gyakorlatban is elmélyíthető a tudás.

Ezek az intézkedések rövid időn belül a DDC leányvállalataira is kiterjednek, hiszen a Duna-Dráva Cement Kft.-be történő beolvadásukkal a munkavédelmi szabályozások harmonizálására is sor kerül.


Tudnivalók az összeolvadásról

Tájékoztatjuk partnereinket, hogy a DDC Cégcsoport leányvállalatai október 1-től jogilag egyesültek a Duna-Dráva Cement Kft.-vel, hogy egységes gazdasági szervezetté alakulva egyszerűbb, gyorsabb és hatékonyabb szolgáltatással állhassunk ügyfeleink rendelkezésére.
A gyakorlati működést tekintve a következő változásokról tájékoztatjuk partnereinket.

Az egybeolvadás következtében a jelenlegi leányvállalatok (Faber Kavics Kft., TBG Rába Beton Betongyártó és Forgalmazó Kft., Dunai Kavicsüzemek Kft., és a TBG Hungária - Beton Befektető, Gyártó és Forgalmazó Kft.)  megszűnnek önálló társaságok lenni, általános jogutódjuk a Duna-Dráva Cement Kft. lesz.
2013. október 1-jétől az eddigi társaságok jogilag ugyan megszűnnek, de tevékenységüket Duna-Dráva Cement Kft. néven továbbra is folytatják, az átalakulás alatt a kiszolgálás változatlan feltételek mellett folyik tovább, a megkötött szerződések továbbra is ugyanazon feltételek mellett érvényben maradnak.

A Duna-Dráva Cement Kft. jelenlegi partnereit nem érinti a változás, a szerződéseket változatlan formában a Duna-Dráva Cement Kft. fogja teljesíteni. A teljesítendő szolgáltatásokat továbbra is szintén a Duna-Dráva Cement Kft. részére kell teljesíteni.

A beolvadó társaságok partnereivel kötött szerződéseket 2013. október 1-jétől kezdődően változatlan formában az átvevő Duna-Dráva Cement Kft. fogja teljesíteni. A beolvadó vállalatok részére teljesítendő szolgáltatásokat fenti hatállyal kezdődően szintén az átvevő Duna-Dráva Cement Kft. részére kell teljesíteni.

A beolvadó társaságok vevőit közvetlenül érintő változás:
2013. október 1-től a Duna-Dráva-Cement Kft. megjelölt számlájára szükséges a vásárlások összegeit átutalni, illetve a DDC nevére kell az utalások előtt a teljesítésigazolásokat is küldeni.

A beolvadó társaságok szállítóit közvetlenül érintő változás:
a beolvadás előtti időszakra vonatkozó szeptemberi számlákat  2013. október 4-ig, a beolvadó társág nevére kiállítva, de már a  Duna-Dráva Cement Kft. postacímére kell küldeniük. A 2013. október 1-től születendő számlákat és szállítóleveleket viszont már a Duna-Dráva Cement Kft. névére és címre szükséges kiállítaniuk.

Minden olyan partnerünknek, akiket közvetlenül érint a vátozás, a részletes tudnivalókkal és információkkal tájékoztató levelet küldtünk. A változásokkal kapcsolatos bármilyen kérdés esetén kapcsolattartó kollégáink szívesen nyújtanak segítséget.


Speciális betonok – speciális építési kihívásokhoz

A Duna-Dráva Cement Kft. termékkínálatát számos speciális beton színesíti, amelyek valamilyen különleges tulajdonságuknál fogva ott is használhatóak, ahol a hagyományos anyagok csődöt mondanának. Extra teherbírás, átlagon felüli vízzáró képesség, extrém időjárás-állóság – csak néhány azok közül a tulajdonságok közül, amelyekkel ezek a speciális anyagok rendelkeznek.

Jelenleg is több olyan építkezés zajlik országszerte, ahol a fokozott igénybevétel vagy a betont érő környezeti hatások miatt speciális anyagokra van szükség. A kivitelezők több mint 500 különféle receptúrából választhatnak, hogy megtalálják az adott helyre legalkalmasabb összetételeket.

A Parlament mellett épülő Kossuth téri mélygarázs szerkezetéhez mintegy 8000 m3-nyi betont használnak fel a szakemberek. Az alaplemezt 90-120 cm vastagságban, 11 ütemben repedésmentes, magas vízzárósági követelményű betonból készítették el. A vízzárósági követelményen túl a beton a tartószerkezeti funkciót is ellátja. Ehhez a DDC egyik különleges cementjét (CEM III/A 32,5 N RMS) használták, amely adalékként nagy mennyiségű granulált kohósalakot tartalmaz.
Ez két okból is hasznos. Egyrészt, tömörebb a beton struktúrája és jobban ellenáll a kémiai és a fizikai hatásoknak, beleértve a talajvízben lévő korrodáló vegyületeket is, másrészt, kötés közben kevesebb hőt fejleszt, így kisebb a hőtágulásból eredő repedések kockázata. Ily módon ideális megoldás alapozáskor és nagy tömegű betonozáskor.

A Jász-Plasztik Kft. jászberényi telephelyén 24 000 m2-nyi ipari padló lebetonozására került sor a DDC termékei segítségével. A padlólemez speciális receptúra szerint előállított betonból készül, lézeres technológiával. Ebből a betonból nagy hajlítószilárdságú, vágás nélküli, nagy táblaméretű, felhajlás és repedésmentes aljzatbeton készíthető, amely már 1-2 napos korban terhelhető.
A felhasznált cement (CEM II/B-S 42,5 N) kohósalak-tartalma miatt az átlagosnál szilárdabb és ellenállóbb, ezért kifejezetten alkalmas erős mechanikai igénybevételnek kitett padozatok és térburkolatok készítésére. Ráadásul gyorsan megszilárdul, így a lebetonozott felületet hamar ki lehet zsaluzni.

Az EGIS Gyógyszergyár Rt. XVI. kerületi telephelyén 70 m3-nyi könnyűbetont használtak fel, amelynek fő alkotóeleme szintén a DDC CEM II/B-S 42,5 N típusjelű cementje. Ez a beton 1000-1200 kg/m3 testsűrűségű, 1-2 napos korban lépésálló, terhelhető. Az adalékanyagoknak köszönhetően nagyon jó hőszigetelő tulajdonságokkal is rendelkezik.