DDC Sportgála hatodszor

DDC Sportgála Vácott az öttusa és a reneszánsz jegyében
 

A Duna-Dráva Cement Kft., Magyarország egyik meghatározó cementgyártó vállalata, 2008. szeptember 26-án, hatodik alkalommal rendezte meg a váci DDC Sportgálát, az Egészséges Ifjúságért Alapítvánnyal együttműködve. Az általános és középiskolás diákok csapatait a Magyar Öttusa Szövetség olimpikonjai, illetve világ- és Európa bajnok sportolói segítették. A résztvevő iskolák kizárólag sporteszközök vásárlására fordíthatják a 3 millió forintos összdíjazású verseny nyereményeit. 

A Duna-Dráva Cement Kft. 2008-ban is versenyt hirdetett az általános iskolák, valamint a középiskolák nappali tagozatos tanulói számára, amelynek keretében a diákok sportvetélkedőn vehetnek részt. A játékos versenyszámokat a diákok és a meghívott sportolók egy csapatban teljesítették. A versenyzők ügyességükről, sporttörténeti ismeretükről és kreativitásukról is tanúbizonyságot tehettek. 

A Duna-Dráva Cement Kft. 2008-ban új márkanevet (DDC) vezetett be és új külsőt adott zsákos termékeinek. Ezt a folyamatot az újjászületés, azaz a reneszánsz gondolatához kapcsolta a Társaság, így 2008 a DDC számára is a reneszánsz éve lett. 
A reneszánsz gondolata megjelent a DDC Sportgálán is, hiszen a hat éve sikeres Sportgála 2008-ban sok tekintetben megújult. 
A korábbi gyakorlattól eltérő módon, a szervezők elődöntőt hirdettek meg és csak azok a csapatok indulhatnak a Sportcsarnokban rendezett vetélkedőn, amelyek ezen sikeresen szerepeltek. 
Szintén újítás, hogy a versenyre bejutott tizenkét általános- és középiskola együtt versenyzett, ugyanakkor a középiskolások nehezített feladatokat kaptak annak érdekében, hogy a küzdelem kiegyenlített legyen. 
A Sportgála nemcsak a csapatok kiválasztásának módjában újult meg, hanem ebben az évben a diákok új sportágat ismerhettek meg a verseny során: 2008-ban a Magyar Öttusa Szövetség világ- és Európa bajnok sportolói csatlakoztak a versenyzőkhöz, akik az öttusa versenyeket is idéző és a reneszánsz korhoz is kapcsolható feladatok teljesítésével mérhették össze tudásukat. 

A verseny összdíjazása azonban nem változott, a csapatok idén is hárommillió forint összértékű díjazásban részesülhettek, amely a következőképpen oszlott meg a csapatok között: az első helyezett 600 ezer, a második helyezett 400 ezer, a harmadik helyezett 300 ezer forintos nyereményt kapott, míg a fennmaradó összeg, a dobogós helyezést el nem érő kilenc iskola között oszlik meg, egyenlő arányban. 

A feladatok végrehajtását, független szakértő zsűri bírálta el, amelynek tagjai: Pozsonyiné Szőke Katalin, Vác Város Önkormányzatának vezető főtanácsosa, Mokánszky Zoltán, Vác Város Önkormányzata Ifjúsági és Sport Bizottságának elnöke, Pécsi Gábor, a Magyar Öttusa Szövetség főtitkára, Horváth Szabolcsné dr. az Egészséges Ifjúságért Alapítvány társelnöke, Bászler Mária, a Duna Dráva Cement Kft. humánerőforrás igazgatója, valamint. Bácskay Zoltán, játékvezető, a zsűri elnöke. 

A vállalat 2008. október 10-én, – immár második alkalommal – Siklóson is megrendezi a Sportgálát, a beremendi cementgyár vonzáskörzetében élő diákok számára. 

A két sportrendezvény a Duna-Dráva Cement Kft. egészséges, környezettudatos életmódot, valamint a helyi kulturális életet támogató programsorozatához kapcsolódik. Ennek részeként, 2008-ban második alkalommal került megrendezésre a Duna-Dráva Faültetés és a vállalat pártfogolta a „DDC Reneszánsz udvar” megvalósítását a Váci Világi Vigalom programjában.



A 2008-as váci DDC Sportgála eredménylistája
 

  1. Boronkay György Műszaki Középiskola, Gimnázium és Kollégium 
  2. I. Géza Király Közgazdasági Szakközépiskola és Karacs Teréz Kollégium 
  3. Madách Imre Gimnázium 
  4. Földváry Károly Általános Iskola 
  5. Árpád Fejedelem Általános Iskola 
  6. Selye János Szakközépiskola 
  7. Radnóti Miklós Általános Iskola 
  8. Petőfi Sándor Általános Iskola 
  9. Juhász Gyula Általános Iskola 
10. Táncsics Mihály Mezőgazdasági Szakképző Intézet, Gyakorló Iskola 
11. Cházár A. Többcélú Közoktatási Intézmény 
12. Karolina Katolikus Általános Iskola