2018 nyarán kezdtem – az egyetem mellett - a Duna-Dráva Cement Kft.-nél dolgozni. Kezdetben a 6 hetes szakmai gyakorlatomat töltöttem a vállalatnál, majd ezután részmunkaidőben, heti 20 órában folytattam a munkát, gyakornoki pozícióban. 2019 nyarán sikeres államvizsgát tettem, befejeztem az egyetemet gépészmérnökként, és azóta főállásban, de még gyakornoki pozícióban tevékenykedem a DDC-nél.
Hogyan került be a gyakornoki programba?
A DDC minden évben indít egy gyakornoki programot, ahová a frissen végzett mérnök hallgatókat várják, így kerültem én is a programba.
Milyen területen dolgozik jelenleg? Milyen feladatokat lát el?
Jelenleg a kemence üzemnél dolgozom. Feladataim közé tartozik a kemence üzemi jelentés töltése és a leltár elkészítése, valamint a termékmérlegek ellenőrzése és a mutatószámok nyomon követése, ismerete. Emellett napi feladatom a tüzelőanyagok ellenőrzése, jellemző értékeinek nyomon követése, és az esetlegesen felmerülő problémák azonnali megoldásában történő részvétel. Továbbá a nyersanyag gyárba érkezésétől a malom feladásig minden berendezés üzemeltetése, felügyelete és karbantartása az én feladatom. A munkába állásom óta két nagyjavítási, időszakos feladatom volt. Az egyik a golyós cementmalom fogas koszorújának fordítása és hajtóművének rekonstrukciója, a másik pedig a kaszkád (füstgáz) ventilátor járókerekének cseréje és a ventilátor ház felújítása.
Mi volt az első benyomása a Duna-Dráva Cement Kft.-ről?
A DDC hazánk egyik vezető cementipari vállalata, tele jó lehetőségekkel és gépészeti kihívásokkal, amiket kár lenne kihagyni. Emellett a kollegák is nagyon segítőkészek és összetartóak, jó hangulatban telnek a mindennapok.
Mi a terve a jövőre nézve?
Rövid távon szeretném a szakmai ismereteimet gyarapítani, kapcsolatot építeni és az angol nyelvtudásomat fejleszteni, valamint a lehető legtöbbet tanulni a szakmában jártas, tapasztalt kollégáimtól. Hosszú távon szeretnék mesteri, vagy üzemvezetői pozícióba kerülni a Duna-Dráva Cement Kft.-nél.