Harmincnyolc váci diákot támogat ösztöndíjjal a DDC

Hetedik alkalommal adták át az okleveleket a tehetséges fiataloknak
 
Az idei évben is összességében 3 millió forintos támogatást biztosít a Duna-Dráva Cement Kft. azoknak a váci diákoknak, akik jó általános vagy középiskolás tanulmányi eredményeik mellett, művészeti, tudományos vagy sport területen is kiemelkedő teljesítményt nyújtanak. A mai napon harmincnyolcan vehették át oklevelüket a DDC vezetőitől és a Duna-Dráva Ifjúsági és Innovációs Alapítvány kuratóriumának tagjaitól a vállalat váci központjában.

A díjazott tanulók több területen is bizonyítják rátermettségüket. A váci női vízilabda csapat tagjaként ösztöndíjat nyert pályázó versenyszerűen atletizál és tanulmányi eredménye is kitűnő. A Magyar Olimpiai Bizottság Fair Play Díjával kitüntetett diák nemcsak az atlétikai edzéseken bizonyít, hanem az ifjúsági fúvószenekar tagjaként is próbál és koncertezik. Harmadik nyelvvizsgájára készül és sokadik aikidó övvizsgáján van túl az országos matematikaversenyek rendszeres szereplője. A díjazottak többségének a nyelvtanulásban és a középiskolai vagy egyetemi felvételi előkészítők finanszírozásában segít a támogatás, bár számos – országos földrajz, biológia és kémia versenyen sikereket elérő – diák, pályázatában azt emelte ki, hogy elsősorban természetbúvár szaklapok előfizetésére szeretné fordítani az ösztöndíjat.

Sövér Ferenc, a DDC gazdasági vezérigazgatója elmondta: „Vác nemcsak évszázados ipari kultúrájára, hanem jónevű iskoláira is büszke lehet. A tradíciók megőrzéséhez azonban elengedhetetlen a tehetségek felkutatása és helyi támogatása. Ösztöndíjunkkal ehhez szeretnénk hozzájárulni, azoknak az igazán ígéretes tanulóknak adva ösztönzést későbbi pályájukhoz, akik tudásvágyukat, szorgalmukat, talpraesettségüket már diákkorban számos területen bizonyítják.” Hozzátette, a vállalat vezetői nemcsak a különlegesen tehetséges diákok miatt büszkék a kezdeményezés sikerére, hanem azért is, mert az építőipart és az építőanyag-gyártókat különösen erőteljesen sújtó gazdasági helyzet ellenére is sikerült megőrizni a programot. Sövér Ferenc hangsúlyozta, hogy az ösztöndíj-program működéséhez nélkülözhetetlen a pedagógusok és a vállalat közötti együttműködés, hiszen az Alapítvány, az elbírálás során a diákokat tanító pedagógusok szakértelmére is támaszkodik, így a díjazottak eredményeiről, ígéretes fejlődéséről a tanárok által készített írásbeli jellemzést is figyelembe veszi munkája során a kuratórium.

Az Alapítvány 10 hónapon keresztül folyósítja az általános iskolások esetében, egyénenként havi 6000 forintos, a középiskolás diákok esetében pedig havi 8000 forintos az ösztöndíjat. A Vácott működő általános, illetve középiskolák tanulói közül, azok a legalább 7. osztályos diákok nyújthatták be a pályázatot 2011. október 14-ig, akik az előző tanévben 4,5-es vagy annál jobb átlageredményt értek el és valamilyen művészeti ágban, tudomány területen, vagy sportban kiemelkedő eredményeket értek el. Az ösztöndíjakat a társaság beremendi gyárának környékén élő diákok is elnyerhetik, ahol a több benyújtott pályázatra tekintettel, összesen 47 diákot támogat az Alapítvány.